• DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE I PRZEDSZKOLU

• UWAGA !!!!!

Niepubliczne Przedszkole "BAJKA" w Biskupcu oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Biskupcu od 1 marca 2020 r. rozpoczynają REKRUTACJĘ na rok szkolny 2020/2021.

7 marca w godz. od 10.00 do 12.00 zapraszamy serdecznie Rodziców i dzieci na dzień otwarty w trakcie którego zaprezentujemy Państwu ofertę naszych placówek a dzieci będą miały okazję zwiedzić przedszkole lub szkołę, poznać nauczycieli oraz miło spędzić czas na zabawach i rozwiązywaniu zagadek

Karty rekrutacyjne od 2 marca będą dostępne w sekretariacie przedszkola i szkoły, który mieści się w budynku szkoły na parterze lub będzie można je pobrać z naszej strony internetowej https://nspbiskupiec.edupage.org

Serdecznie zapraszamy !!!

• FILHARMONIA NARODOWA

• Dzisiaj odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Narodowej w ramach swoich działań edukacyjnych.„Spotkania z Muzyką ‘’ są dla dzieci szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań. Uczniowie i przedszkolaki przy dźwiękach instrumentów dętych przekonali się na własne oczy i uszy, że czary mogą być różne i niejedno mają imię. Podczas występu nie zabrakło przebojów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej, co dodatkowo uczyniło koncert wyjątkowo atrakcyjnym.

• KONKURS WIEDZY EKONOMICZNEJ

• 16 stycznia dzieci z naszej szkoły zajęły IV miejsce w KONKURSIE WIEDZY EKONOMICZNEJ, PROZDROWOTNEJ I EKOLOGICZNEJ podczas V FORUM EKONOMICZNEGO dla szkół podstawowych. Gratulujemy.

• WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

• ♥️♥️♥️28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę! ♥️♥️♥️Oj, będzie się działo!

Nasi Wolontariusze wyruszą w miasto już o godz. 08.30.Serduszka oraz puszki już na Was czekają!Od godziny 15.00 zapraszamy do hali sportowej na terenie byłej jednostki wojskowej gdzie będzie można coś kupić, zjeść, ale przede wszystkim pomóc innym oraz spędzić miło niedzielne popołudnie. Nie zabraknie również występów artystycznych.

My nie możemy się już doczekać!Do zobaczenia!

• WESOŁYCH ŚWIĄT

Strącając z szyszek złoty puszekdrogą daleką, chociaż bliską,przychodzi do nas taki duszek,który nazywa się Dzieciństwo.I jakby trochę zawstydzony,że wszyscy już do stołu przyszli,siada nieśmiało i po cichuna wolnym krześle naszych myśli.I gdy - dorośli - udajemy,że nic nas smarkacz nie obchodzi -on podpowiada nam kolędytak jak co roku: "Bóg się rodzi..."

<Elżbieta Zechenter>

Kochani życzę Wam cudownych, białych, miłych, radosnych, pogodnych, spokojnych, zdrowych Świąt upływających we wspaniałej atmosferze ❤️

Anna Dembowska

• OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

• 19 grudnia na deskach sceny Biskupieckiego Domu Kultury byliśmy świadkami cudownej przemiany człowieka, który poruszony obrazami ze swojej przeszłości i przyszłości - z nieczułego skąpca przemienił się w kogoś, kto czuje magię świąt. I chyba wszyscy zgromadzeni w Domu Kultury: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy i zaproszeni goście poczuli tę magię świąt. Przedstawienie pt.:"Opowieść Wigilijna" zagrane przez trzecioklasistów, ze wspaniałą scenografią, oprawą muzyczną i dialogami wzbudziło zachwyt i wzruszenie. Tak samo piękne były piosenki zaśpiewane przez dzieci z klas 0-2 i starsze z koła wokalnego. To był magiczny wieczór dla całej społeczności szkolnej.

• OLSZTYŃSKI TEATR LALEK

• Klasa 6b odwiedziła dzisiaj Olsztyński Teatr Lalek. Obejrzeliśmy spektakl pt. "Doktor Proktor i niemal ostatnie święta". Spędziliśmy również miło czas w restauracji, a na koniec tworzyliśmy wspólnie konkursowy łańcuch choinkowy 🎅🎅🎅 To był bardzo udany dzień!

• INDYKPOL AZS OLSZTYN

• Kolejny wyjazd naszych dzieci na mecz Indykpolu AZS Olsztyn.Tym razem zespół grał z MKS Będzin. Po zaciętej walce niestety AZS przegrał mecz 2:3...mimo to nasi kibice nie zawiedli.

• MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

• Dziś jest 6 grudnia czyli imieniny Świętego Mikołaja. A co działo się w tym dniu w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Biskupcu?? Rano dzieci wymieniały się zrobionymi sobie nawzajem prezentami a potem .....

🎅🏻🎅🏻🎅🏻🎅🏻Odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY DLA KLAS 4-7 🎄🎄🎄🎄Nasi uczniowie bawili się w przeróżnych konkurencjach tj. Bombkowy slalom, Bieg Mikołajów, Sztacheta Elfów, Tratwa po prezenty, Wyścig reniferów i jeszcze wiele innych. Zabawa była świetna 😃😃😃😃😃 decyzją Jury wszystkie klasy zajęły 🥇 miejsca a na osłodę trudów zawodnicy częstowali się słodkościami 🍬🍬🍬

Jednym słowem świetnie bawiliśmy się 🎄🎄🎄🎄🎅🏻🎅🏻🎅🏻

• SZKOLNY KLUB HARREGO POTTERA

• Nie czytają? Czytają! Spotkanie Klubu Harrego Pottera udowadnia że dzieci nie chcą wyłącznie siedzieć "w smartfonach"...była tiara przydziału, rozmowa o książce i filmie i świetna gra pozwalająca dzielić się wiedzą o filmie. Na koniec słodycze ze sklepu w Hogsmeade i fragmenty filmu...nikogo nie zamieniliśmy w żabę, za to wszyscy czarodzieje zachorowali na głośne wybuchy śmiechu 😁

• KONKURS ALFIK MATEMATYCZNY

• Dziś w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs "Alfik Matematyczny" dla uczniów klas III-VII. Konkurs ten uczy twórczego myślenia oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życzymy sukcesów i czekamy na ogłoszenie wyników.