• Mobilne planetarium

Dlaczego są pory roku?🍁🌨🌷☀️

Czy faktycznie Ziemia kręci się wokół Słońca? 🌍☀️

Na te i inne pytania odpowiedzi mogliśmy uzyskać podczas seansów w mobilnym planetrium, które dziś gościliśmy w naszej szkole 🔭🔭🪐🪐

• ,,W pogoni za wielkanocnym zającem!''

Taki motyw towarzyszył klasom 1a i 1b podczas wizyty w Gwarku.

W tej przepięknej mazurskiej krainie, za każdym rogiem czekała na dzieci niespodzianka, a w komnatach kryły się niezwykłe tajemnice, które z pomocą szalonych Kurczaków - animatorów, dzieci próbowały odkryć

• Jak słone jest morze?

• Uczniowie klasy 2b sprawdzali jak słone jest Morze Bałtyckie, Ocean Atlantycki i Morze Martwe. Z powstałej mieszaniny wody z solą postanowili wytworzyć różnobarwne kryształy. Teraz wystarczy poczekać.

• Portret wiosny

• Za oknem robi się coraz cieplej, rośliny budzą się do życia, dni są coraz dłuższe, a dzieci ze świetlicy postanowiły wykonać portret pani wiosny. Jak ona wygląda? Zobaczcie sami.

• "Przyjaźń barwami malowana"

• Uczniowie ze świetlicy szkolnej wzięli udział w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu twórczości plastycznej pt. „Świat w oczach najmłodszych” – „Przyjaźń barwami malowana” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Nałęczowie. Konkurs był okazją do przypomienia sobie, że pomocna dłoń, możliwość rozmowy, wspólne zabawy i zainteresowania to prawdziwa przyjaźń.

• I Ty możesz wyrosnąć na Wielkiego Człowieka ...

• Klasa 4a przygotowując się do poznania wiersza Szelburg- Zarębiny "Pod pomnikiem wielkiego człowieka " wykonała prace plastyczne na temat " ja w przyszłości ". W tych rysunkach kryją się marzenia dzieci, a także informacje o tym, co je interesuje, jakie mają talenty...warto się im przyjrzeć, bo jak pisze poetka: Nie wiadomo, nie wiadomo wcale, co w życiu ciebie czeka. I ty możesz wyrosnąć na Wielkiego Człowieka.

• Wiosna tuż, tuż

• Wiosna zawitała do świetlicy. Dzieci wykonywały barwne witrażyki z wiosennymi motywami. To zadanie wymagało koncentracji i precyzyjności. Stworzyliśmy także kwiaty ze słodką niespodzianką.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• W lutym uczniowie ze świetlicy szkolnej oraz uczniowie z klasy Ib wzięli udział w akcji pt. Dzień Bezpiecznego Internetu organizowanym przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach tej akcji uczniowie ze świetlicy oglądali serię krótkich filmów edukacyjnych pt. "Owce w sieci", a następnie dyskutowali na temat udostępniania informacji w sieci, zawierania internetowych znajomości, ochrony danych osobowych oraz higieny cyfrowej. Dowiedzieliśmy się czym jest netykieta. Uczniowie w zespołach projektowali plakaty na temat bezpieczeństwa w Internecie. Wykonywaliśmy również własne laptopy. Coraz więcej, coraz młodszych dzieci korzysta z Internetu. Wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii zwiększa się także skala zagrożeń internetowych, które mogą mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie dzieci. SIECIAKI, SIECIUCHY – to oni byli bohaterami cyklu zajęć w klasie Ib o bezpieczeństwie w Internecie. Uczniowie pracując w zespołach dyskutowali na temat zalet Internetu oraz jego złych stron. W poznaniu ciemnych stron Internetu pomogła im drużyna SIECIUCHÓW – Bełkot, Kradziej, Kłamacz i Śmieciuch. O tym, jak należy zachowywać się w Internecie, jak korzystać z niego mądrze, tak by nie wpaść w internetowe tarapaty opowiedziały uczniom SIECIAKI – Ajpi, Netka, Kompel i Spociak. Sieciaki to drużyna dzieci świetnie poruszających się w sieci, która stworzyła 5 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Te 5 zasad to podstawowe reguły, których powinno przestrzegać każde dziecko. Podsumowaniem cyklu zajęć było podpisanie przez wszystkich uczniów umowy wzorowego internauty.

• Pomoc psychologiczna pedagogiczna w naszej szkole

Każdy uczeń, potrzebujący pomocy psychologiczno pedagogicznej, może na nią liczyć w naszej szkole. Posiadamy specjalistyczne gabinety oraz profesjonalnie wyposażone sale.

W szkole prowadzone są m.in. zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, terapia logopedyczna, terapia ręki, zajęcia z zakresu integracji sensorycznej. Jesteśmy jedyną szkołą w naszym mieście posiadającą sprzęt do prowadzenia terapii Tomatis oraz Biofeedback. Posiadamy w swoim zespole przeszkoloną w tym zakresie kadrę.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli rozpocząć zajęcia z terapii Biofeedback jeszcze w tym roku szkolnym.

Uczniowie oraz rodzice uczniów w przyjaznej sali zawsze mogą skorzystać z pomocy psychologa oraz pedagoga.

• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Biskupcu oraz Przedszkole "Bajka" zapraszają do zapisów uczniów do klasy I oraz dzieci 2.5-letnich i 3-letnich.

Termin składania podań:

01-31 marca

Podania proszę składać w sekretariacie (ul. Ludowa 5) w godzinach 7.30-15.30

Formularze dostępne są w zakładce REKRUTACJA lub w sekretariacie.