• Nasz profil

• Informacje o Niepublicznej Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Biskupcu

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biskupcu powstała ze względu na rozpoczęcie edukacji szkolnej dzieci, które uczęszczały do Niepublicznego Przedszkola „Bajka”.

Zatem zgodnie z pragnieniem rodziców, nauczycieli i wychowawców stworzyliśmy placówkę, w której dobre wychowanie i wysoki poziom edukacji przygotują młodych ludzi na wyzwania, jakie stawia przed nimi współczesny świat. Nasza Szkoła jest miejscem bezpiecznym  i przyjaznym dla małego człowieka, jest drugim domem.

Naszym celem jest indywidualny, wszechstronny rozwój uczniów realizowany w kameralnym przyjaznym otoczeniu. Pragniemy wyposażyć dzieci w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Tworzymy atmosferę dogodną osiąganiu sukcesów oraz budowaniu poczucia własnej wartości.

Naszym kluczem do sukcesu jest kadra pedagogiczna, która realizuje założenia programowe z wielkim zaangażowaniem. Nauczyciele pracujący w Niepublicznej Szkole Podstawowej posiadają ogromną wiedzę i umiejętności, drzemią w nich ogromne pokłady emocjonalnej i intelektualnej energii, dzięki którym uwielbiają swoich wychowanków i nigdy nie przestają się rozwijać.

Lekcje prowadzone są w systemie jednozmianowym.

W Szkole funkcjonuje świetlica poranna i popołudniowa czynna przed zajęciami od 6.30, a po zajęciach do godz. 15.30. Umożliwia to pozostawienie dzieci pod czujnym okiem pracowników szkoły, którzy troskliwie zaopiekują się dziećmi i pomogą odrobić pracę domową.

od roku szkolnego 2022/2023 nauka w Szkole jest odpłatna.

Wysokość czesnego wynosi 150 zł/m-c

Kładziemy nacisk na :

• rozwijanie twórczego myślenia,
            • wyrabianie analitycznego podejścia do otaczającej rzeczywistości,
            • rozwój umiejętności i talentów dziecka,
            • umożliwienie uczniom prezentacji swojej wiedzy i umiejętności,
            • czynny udział w życiu kulturalnym w naszej miejscowości

Wszystkim uczniom zapewniamy :

• duże bezpieczeństwo zewnętrzne,
            • jednozmianowość oraz mało liczne oddziały klasowe,
            • wysoki poziom nauczania,
            • naukę języka angielskiego i niemieckiego,
            • naukę informatyki,
            • możliwości rozwoju fizycznego na zajęciach szkolnego koła sportowego,
            • szeroki program imprez klasowych i szkolnych,
            • wyjazdy do kin i teatrów,
            • spotkania z ciekawymi ludźmi.