• Wdrożyliście się już w szkolną codzienność? My tak. Działamy pełną parą Zaczynamy pierwszą akcję

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Lidla „SZKOŁY pełne TALENTÓW”. Serdecznie zachęcamy do przekazywania otrzymanych Talencików naszej szkole. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy zrobić zakupy w sklepie Lidl i otrzymać za nie TALENCIAKA. Następnie:

NA TELEFONIE: zeskanować kod QR z Talenciaka i wybrać naszą szkołę

NA KOMPUTERZE: wejść na stronę lidl.pl/szkoly, wybrać naszą szkołę i przepisać kod z Talenciaka lub

wrzucić otrzymanego Talenciaka do pudełek znajdujących się w szkole i przedszkolu ( na wejściu, na piętrze, obok sekretariatu )

Zapraszamy do współpracy. Im więcej Talenciaków, tym więcej super nagród!

• Dzień dobry po wakacjach ☀️😃

• Jak miło było dziś Was wszystkich zobaczyć i przywitać się z Wami ❤️ Przed nami fantastyczny rok szkolny pełen wyzwań i nowych przygód.  Życzymy całej społeczności KORCZAKA dobrego, owocnego Nowego Roku Szkolnego 2023/2024 👍🥇🏆

• Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

• Mamy to!

Śpieszymy się oznajmić, że nasza szkoła otrzymała kolejne dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Tym razem w ramach projektu "Zakup wyposażenia w celu poprawy edukacji kształcenia ogólnego w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Biskupcu Krzysztof Dembowski" utworzymy kolejne pracownie przedmiotowe, które przyczynią się do poprawy jakości zajęć informatycznych, chemicznych, językowych oraz sportowych.

• DYŻUR WAKACYJNY

• Drodzy Rodzice rozpoczynamy zapisy na dyżur wakacyjny – miesiąc sierpień. Karta zgłoszenia dziecka dostępna jest w sekretariacie Niepublicznego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Biskupcu ul. Ludowa 5 lub na stronie w zakładce REKRUTACJA. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2022r.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 23 kwietnia obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie ósmych klas przeprowadzili zajęcia w klasach młodszych. Głównym tematem lekcji były książki. Dzieci miały okazje do wysłuchania opowiadania o zmęczonej książce, świetnie poradzili sobie z odpowiadaniem na pytania oraz wykonali własne zakładki do książek według instrukcji podanych im przez starszych kolegów i koleżanki. Ósmoklasiści sprawdzili się w roli nauczycieli (kto wiem, może któreś z nich podąży tą ścieżką kariery).

• Światowy Dzień Ziemi

• Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie, którego głównym celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Jest to też okazja, aby porozmawiać z dziećmi o przyrodzie, ekologii; o tym, w jaki sposób możemy wspólnie zadbać o naszą planetę.

W tym roku uczniowie klas 0-3 przystąpili do akcji ,,Zdroworosna” organizowanej przez firmę W. Legutko. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak ważne jest zdrowe uprawianie roślin i zdrowe odżywianie.

Każda klasa miała za zadanie zasadzenie wylosowanej sadzonki ziół w przyszkolnym mini ogródku zielnym. Tego dnia każdy uczeń miał również możliwość wysiania od podstaw własnej roślinki. Efekty dzisiejszej pracy będziemy mogli obserwować przez cały rok.

• Latawce mają moc!

Ratujemy Stasia i Nel, bohaterów omawianej lektury. Ponadto za pomocą alfabetu Morsa wysłaliśmy informacje o ich lokalizacji.

• WYNIKI WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNEGO RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO 🙂

• Z radością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wiosna oczami małego ekologa”. Wszystkie prace charakteryzowały się dużą różnorodnością w podejściu do tematu. Jury po burzliwych naradach przyznało I, II, III miejsce w poszczególnych grupach wiekowych, oraz wyróżnienia dla pozostałych uczestników konkursu. I miejsce- Maja Pawlina grupa MISIE, II miejsce Zuzanna Kowalska grupa Misie, III miejsce Marysia Rodak grupa Misie. Wyróżnienia: Oliwia Więcław grupa Żabki, Antoni Radzimski grupa Biedronki, Viktoria Bachyńska grupa Żabki, Melania Czarnocka grupa Misie. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!

• Konkurs plastyczno-przyrodniczy " Mapa Polski"

• Uczniowie ze świetlicy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-przyrodniczym pt. Mapa Polski organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12 w Gdańsku. Utrwaliliśmy sobie rozmieszczenie wybranych miast na mapie oraz przypomnieliśmy w jaki sposob korzystać z atlasu geograficznego. Uczniowie włożyli wiele zaangażowania w pracę i wykazali się kreatywnością w zobrazowaniu mapy naszej ojczyzny.

• Z wizytą w Straży Pożarnej

• W czwartek finaliści gminnych eliminacji konkursu OTWP dzięki gościnności naszych strażaków mogli zapoznać się ze sprzętem strażackim. Katarzyna Młynarczyk, Hanna Radomska oraz Jakub Jurczenia przed konkursem powiatowym uczestniczą w pokazie sprzętu.Dziekujemy naszym strażakom i życzymy wesołych świąt .

• Logopedia

• Ćwiczenia oddechowe w grupach: Słodziaków i Fajniaków. Wyrabiamy oddech przeponowy, ćwiczymy fazy wdechu i wydechu.

• Wycieczka do Bartoszyc

• Dziś klasy II były na warsztatach pieczenia chleba w Piekarni Więziennej w Bartoszycach

Mistrz Artur opowiedział dzieciom o procesie wyrobu pieczywa. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wyrobienia ciasta na bułki i wypieku ich.

Wszystkie pyszności dzieci zabrały ze sobą do domu.

Dodatkowo dzieci miały możliwość zwiedzenia dawnego więzienia.

Serdecznie polecamy to miejsce

#piekarniawięzienna #bartoszyce

• Wycieczka do Warszawy

• Uczniowie klas IV - VII z koła programowania oraz uczestnicy programu CMI wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

W programie mieliśmy odwiedzenie wystawy klocków LEGO w Galerii Mokotów, spacer po Łazienkach oraz wizytę w Centrum Nauki Kopernik.

• "Sąd literacki nad Balladyną"

Lekcja języka polskiego klasy 7b.

Wysłuchaliśmy sędziego, mów oskarżycieli i obrońców. Na ławie oskarżonych zasiadła Hania, nasza bohaterka dzieła. Uczniowie się bawili, wchodzili w role a przede wszystkim rzetelnie powtarzali lekturę.